Kalibrácia nivelačného prístroja podľa ISO

Kalibrácia nivelačného prístroja podľa ISO

Skladom

Kalibrácia a overenie presnosti nivelačného prístroja meraním podľa normy ISO 17123-2

59 €

Správna poloha nitkového kríža, rektifikácia kruhovej libely a správna funkčnosť kompenzátora sú kľúčové podmienky pre získanie spoľahlivých výsledkov merania, a preto ich treba pravidelne (minimálne 1 krát ročne) kontrolovať a kalibrovať. Po kalibrácii prístroja vykonáme súbor meraní podľa postupov normy ISO STN 17123-2 a na základe nich určíme experimentálnu strednú km chybu prístroja pre obojsmernú niveláciu.

Kalibrácia nivelačného prístroja podľa ISO zahŕňa:

  • overenie funkčnosti a miery opotrebovania mechanických častí prístroja, vyčistenie, v prípade potreby premazanie prístroja
  • kontrola kompenzátora
  • kontrola a nastavenie kolmosti dotykovej roviny kruhovej libely a vertikálnej osi prístroja (rektifikácia kruhovej libely)
  • kontrola a nastavenie správnej polohy nitkového kríža (vodorovnosť horizontálneho vlákna)
  • nastavenie hlavnej osovej podmienky nivelačného prístroja (zámerná os ďalekohľadu a vodorovné vlákno zámerného kríža musia ležať v spoločnej horizontálnej rovine)
  • vykonanie kontrolného merania postupom podľa normy ISO STN 17123-2 a výpočet experimentálnej strednej km chyby prístroja pre obojsmernú niveláciu
  • vypracovanie kalibračného protokolu

Po odoslaní objednávky na kalibráciu sa Vám do 24 hodín (obyčajne ešte v ten istý pracovný deň) telefonicky ozve náš servisný technik a dohodne s Vami podrobnosti o doručení prístroja do servisu a následne späť k Vám. V Bratislave a jej blízkom okolí na požiadanie zákazníka vyzdvihneme a doručíme prístroj osobne. Bližšie info na t.č. 0917 269 003.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info